چهارچوب فلزی- قیمت و انواع چهارچوب

چهارچوب فلزی- قیمت و انواع چهارچوب

چهارچوب-فلزی-قیمت-و-انواع-چهارچوب

اساس و پایه نصب درب در خانه و ساختمان ها چهارچوب است،  امروزه استفاده از چهارچوب فلزی درب در خانه ها متداول‌تر شده است، علت آن نیز دوام و ماندگاری چهارچوب‌ها نسبت به سایر انواع آن و همچنین خاصیت طرح و رنگ پذیری آن می‌باشد.

چهارچوب های فلزی درب می‌تواند از جنس‌های مختلف چوبی و آهنی باشد که مدل آهنی آن استحکام بالاتری دارد و در عین حال می‌تواند با استفاده از سازه‌های آهنی مدل جدید، زیبایی خلاقانه‌ای را به ساختمان شما ببخشد. انواع مختلفی از چها چوب فلزی در ساختمان ها استفاده میشود. چهار چوب فرانسوی، چهار چوب قاشقی، چهار چوب ساده از انواع مختلف چهار چوب ها هستند.

ارتفاع استاندارد برای تمامی چهارچوب‌ها از قبیل اتاق‌های خواب و سرویس‌ها 220سانتیمتر و همچنین عرض مناسب برای اتاق‌ خواب‌ها 85 الی 95 و برای سرویس‌ها 65 الی 75 سانتیمتر می‌باشد.

انواع چهارچوب فلزی

انواع چهارچوب فلزی فرانسوی، مکزیکی، ساده و سفارشی می‌باشد. چهار چوب فرانسوی و چهار چوب مکزیکی به دلیل استقبال بالای خریداران توسط کارخانه های تولید کننده پروفیل ساخته میشود.

1- چهارچوب فلزی فرانسوی

در ساخت چهارچوب‌های فلزی درب معمولا از پروفیل  استفاده میشود معمولا ضخامت پروفیل های مورد استفاده در چهار چوب 2میل استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها دارای 2عدد لولا و جای قفل و زبانه پرسی (فابریکی) است. این چهارچوب‌ها ویژگی‌های خاصی از نظر وزن و استقامت و کیفیت دارند. همچنین به روش رنگ پودری الکترواستاتیک با پایه رزین اپوکسی پلی‌استر با تنوع رنگی بالا پوشانده می‌شوند تا در آن مقاومت در برابر رطوبت و آسیب دیدگی ایجاد شود. همچنین این رنگ کردن چهارچوب از ایجاد خطر پوسیدگی می‌کاهد.

اندازه مناسب این نوع چهارچوب برای ورودی اتاق‌خواب 85 تا 95 سانتیمتر می‌باشد که ورودی تمام شده از 75 تا 85 سانتیمتر می‌شود. همچنین اندازه مناسب برای ورودی سرویس‌ها از 70 تا 80 سانتیمتر می‌باشد که ورودی تمام شده از 60 تا 70 سانتیمتر می‌شود. مهمترین پارامتر برای به دست آوردن اندازه مناسب چهارچوب برای اتاق و سرویس‌ در ساختمان‌ها مساحت زیربنا و نقشه ساختمان می‌باشد.

با توجه به این که قیمت چهار چوب فرانسوی 2 میل با 2/5 میل تفاوت زیادی ندارد بهتر است از چهار چوب های ضخیم فرانسوی استفاده کنید. با توجه به این که سطح چهار چوب ها چرب است حتما با استفاده از تینر سطح فریم یا چهار چوب را چربی زدایی کرده و حداقل یک دست ضد زنگ به سطح چهار چوب بزنید. زمانی که می خواهید چهار چوب فرانسوی را نصب کنید توجه داشته باشید که سرویس ها و اتاق خواب ها به داخل و روی دیوار باز میشود و بنابر این لولا ها سمت دیوار جوش داده میشود. شاخک های چهار چوب 4 تا است که هیچ کدام از شاخک ها را حذف نکنید، خصوصا زمانی که در گوشه نصب میشوند. با شاقول صاف بودن چهار چوب را تست کنید. با دو عدد ریسمان که با چسب یک دو سه به گوشه ها ضرب دری متصل میشود، رسمان ها بعد از این که ضرب دری از چهار گوشه متصل شدند باید مماس باشند.  میتوانید از شکل فریم اطمینان پیدا کنید.

اگر به هر دلیلی لولا را اشتباه نصب کنید یا درب شما تراز نباشد، درب شما به صورت کامل چفت نخواهد شد و درب ها به مرور زمان دچار افتادگی خواهند شد.

2- چهارچوب مکزیکی

این نوع چهار چوب در قسمت خمکاری ورق در سایزهای مختلف قابل تولید است در صورتی که چهارچوب تولیدشده در کارخانه‌ها در دو سایز 3.5 و 4 سانتیمتر می‌باشد. از چهارچوب‌های مکزیکی برای فرم پنجره‌های PVC و همچنین قاب پنجره‌های فلزی و چهارچوب‌های درب چوبی استفاده می‌شود.

طول شاخه‌های تولیدی فرانسوی و مکزیکی کارخانه‌ها 660سانتیمتر می‌باشد. وزن هر شاخه بسته به ضخامت ورق متغیر می‌باشد. وزن هر شاخه 660 سانتیمتری چهارچوب مکزیکی به ضخامت دو میلیمتر 28 تا 29 کیلوگرم و همچنین وزن هر شاخه 660سانتیمتری چهارچوب فرانسوی به ضخامت دو میلیمتر 24 تا 25 کیلوگرم می‌باشد. ار چهار چوب مکزیکی در برخی از موارد به عنوان چهار چوب درب پارکینگ استفاده میشود.

 

3- چهارچوب ساده

یکی دیگر از انواع چهارچوب فلزی درب، چهارچوب فلزی ساده است که این نوع چهارچوب همان مدل‌های قدیمی و پرطرفدار چهارچوب درب به شمار می‌رود. تولید این نوع چهارچوب بسیار ساده می‌باشد.

4- چهارچوب سفارشی

در این شرکت این نوع چهارچوب در اندازه‌های سفارش شده توسط مشتریان ساخته می‌شود که معمولا بیشتر در دیوارهای پیش‌ساخته از این نوع استفاده می‌شود. چهار چوب سفارشی را در ابعاد خاص و با

 

قیمت چهارچوب فلزی_ چهار چوب فلزی قیمت و انواع چهار چوب

قیمت انواع چهارچوب‌ها بسته به نوع، ضخامت، وزن و اندازه آن‌ها متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق با کارشناسان ما تماس بگیرید.چهارچوب-فلزی-قیمت-و-انواع-چهارچوب

انتخاب چهارچوب فلزی مناسب

 • در هنگام خرید چهارچوب فلزی دقت کنید که جنس چهارچوب فلزی را با توجه به نوع و محل استفاده انتخاب و خریداری کنید.
 • مطمئن شوید که کیفیت جوشکاری چهارچوب فلزی که خریداری می‌کنید با حداکثر کیفیت باشد. چرا که مهمترین عامل در انتخاب چهارچوب فلزی جوشکاری آن است که دارای استحکام و دوام بالایی باشد تا نیازی به تعویض و تعمیر نداشته باشد.
 • نحوه رنگ آمیزی چهارچوب فلزی نیز یکی از معیارهای انتخاب چهارچوب مناسب است. رنگ کوره‌ای به دلیل تداوم و استحکام بالاتر نسبت به سایر روش‌های رنگ‌آمیزی برای انتخاب چهارچوب اولویت دارد.
 • اگر چهارچوب انتخابی شما دارای جای قفل باشد، در هنگام نصب نیازی به برش جای قفل توسط شما نخواهد داشت. بنابراین به این موضوع نیز دقت کنید.
 • کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری در پروژه‌های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین از این جهت که قیمت چهارچوب‌های فلزی با توجه به وزن آن‌ها افزایش می‌یابد، انتخاب چهارچوب‌های سبک هزینه‌های پروژه را هم از لحاظ پرداخت مبلغ کمتر برای خرید و هم از لحاظ سبکی کلی سازه که منجر به طراحی و مصالح کمتر می‌شود، کاهش می‌دهد.
 • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک معماری قوی، تطبیق پذیری یا سازگاری تحت عنوان Adaptability است. بنابراین بهتر است چهارچوبی دارای تطبیق پذیری با طیف وسیعی از درب‌ها انتخاب کنید.
 • پلان‌های چهارچوب انتخابی شما باید با ضخامت دیوار و جایگذاری محیط‌های مختلف در پروژه همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

 

چهارچوب‌های مورد استفاده در ساختمان:

1- چهارچوب درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت خصوصیات مشخصی دارند که نسبت به درب های داخلی از امنیت و مقاومت بیشتری برخوردار است. درب های ضد سرقت معمولا داخل لنگه درب از ورق فلزی مقاوم استفاده می شود تا عملا نفوذ به داخل ساختمان را غیر ممکن و یا به تاخیر بیندازد.
قفل و یراق آلات مورد استفاده در درب ضد سرقت نیز با درب های معمولی متفاوت است بطوریکه معمولا زبانه قفل برای درب ضد سرقت از نوع گاو صندوقی بوده و معمولا دو یا سه قفل لنگه درب را به چهارچوب چفت می نماید.

چهار چوب فلزی قیمت و انواع چهار چوب

لنگه درب ضد سرقت علاوه بر داشتن یک ورقه فلزی در صورت درخواست امکان نصب سنگ پشم نسوز و  عایق صوتی در هر دو طرف لنگه را نیز دارای می باشد که علاوه بر عایق حرارتی عایق صوتی نیز می گردد . رویه لنگه درب معمولا از ورق MDF طرح دار ساده و یا برجسته به ضخامت 8 تا 14 میلیمتر استفاده می شود.
رویه درب بصورت رنگ و یا روکش PVC قابل اجرا می باشد که برای درب های ورودی ساختمان که در مجاورت نور خورشید و یا هوای آزاد قرار دارند MDF رنگ شده توصیه می گردد.
چهارچوب درب از ورق فلزی 2 میلیمتر فرم داده شده استفاده شده است و کلیه قسمت های فلزی درب توسط رنگ کوره ای رنگ آمیزی می گردد. دور تا دور لنگه درب از زوار لاستیکی جهت جلوگیری از عبور گرد و غبار و صدا به داخل ساختمان تعبیه شده است. چهارچوب درب های ضد سرقت معمولا بصورت فلزی و رنگ شده تحویل داده می شود ولی در صورت درخواست امکان نصب پرواز  بر روی چهارچوب نیز وجود دارد که ظاهر درب کاملا دیده می شود.

2- چهارچوب درب اتاق‌ها

همانگونه که در ابتدای مطالب به آن اشاره شد ارتفاع چهارچوب درب اتاق ها 220 و عرض آن معمولا بین 85 تا 95 سانتی متر می باشد. امروزه طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان ها به خاطر مزایایی همچون دوام و عمر بیشتر و نیز خاصیت رنگ پذیری بیشتر چهارچوب های فلزی نسبت به چهارچوب چوبی اکثرا از نوع فلزی آن استفاده می کنند.

3- چهارچوب درب سرویس

در درب سرویس ها نیز بیشتر از چهارچوب فلزی استفاده می شود که ارتفاع آن نیز همچون درب اتاق ها 220 و عرض آن نیز بین 65 الی 75 سانتی متر می باشد. مهم ترین قسمت در نصب درب در خانه چهار چوب است. استفاده از چهار چوب های محکم و مناسب سبب میشود که درب چوبی شما به درستی نصب شود. ابعاد چهار چوب فلزی درب سرویس های بهداشتی استاندارد است و رنگ چهار چوب فلزی باید بسیار با دقت زده شود تا در آینده دچار پوسیدگی نشود.

 

4- چهارچوب درب کمد دیواری

کمد های دیواری یکی از نیاز های آپارتمان ها، اعم از اداری و مسکونی به شمار میروند. چهار چوب کمدهای دیواری همزمان با چهار چوب فلزی درب و سرویس سفارش داده میشود. شاید شما هم با این مشکل رو به رو شده باشید که درب کمد دیواری اگر قفل نباشد تا نیمه باز می ماند. بسیار بهتر است که ساخت کلیه چهار چوب ها را به مجموعه ای بسپارید که با کیفیت و قیمت مناسب چهار چوب های شما را تولید کند.

 

تولید کنندگان چهارچوب فلزی در تهران

در شهر تهران تولیدکنندگانی از جمله صانع متال، حفاظ برتر، ثامن حفاظ و نیز قصر فلزی به صورت تخصصی انواع چهارچوب های فلزی را تولید نموده و می توانند به سراسر کشور نیز ارسال نمایند.

خرید چهارچوب فلزی

گروه قصر فلزی بستری را فراهم نموده که مشتریان محترم می توانند با تماس تلفنی با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایند و نیز کارشناسان تخصصی ما به محل اعزام گردیده و به صورت حضوری مشاوره رایگان انجام داده و اطلاعات کافی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

 

دیدگاه(14)

 1. محمد تفرشی
  شهریور 14, 1400 \ق.ظ\31 6:23 ق.ظ

  سلام
  قیمت چهار چوب فرانسوی استاندارد چند است، ترجیحا نوع ورق چهار چوب فرانسوی پروفیل کارخانه جهان یا ساوه باشد ،تعداد چهارچوب زیاد است قیمت چهار چوب فرانسوی را همکاری محاسبه کنید

  • Nasersadeghi99
   شهریور 14, 1400 \ق.ظ\31 7:07 ق.ظ

   سلام
   جناب آقای تفرشی
   در مورد قیمت چهار چوب فرانسوی باید عرض کنم که با توجه به وزن و عرض چهر چوب قیمت تغییر میکند. معمولا چهار چوب فرانسوی شرکتی کف 14 با ورق 2 میل وزن حدودی 22 کیلو گرم دارد. قیمت پروفیل به اضافه 4000 هزار تومان اجرت برابر است با تمام شده قیمت چهار چوب فرانسوی. ضمنا با توجه به این که قیمت مواد اولیه در نوسان اساستعلام توسط شماره 09124403540 انجام گیرد بهتر است.

 2. آهنگر
  شهریور 19, 1400 \ب.ظ\31 10:09 ب.ظ

  سلام
  جناب آقای صادقی
  قیمت چهار چوب فلزی آماده با قیمت چهار چوب فلزی شما تفاوت دارد ،البته نکته ای که بنده دیدم این بود که چهار چوب فرانسوی ارزان قیمت،مشخصات فنی ندارند و معمولا بک منشی جواب می‌دهد آیا این امکان وجود ندارد که شما هم قیمت چهار چوب فلزی و همان فریم فلزی تولید کنید .
  سپاس آهنگر

  • Nasersadeghi99
   شهریور 20, 1400 \ق.ظ\31 7:44 ق.ظ

   سلام دوست عزیز قیمت چهار چوب فلزی قصر فلزی به صورتی تنظیم شده است که همکاران و صاحبان ساختمان ها بتوانند انواع چهار چوب فلزی را به صورت مناسب تهیه کنند. چهار چوب های فلزی ارزان قیمت معمولا از پروفیل های 1/5 میلی ساخته شده است و دارای وزنی حدود 18 کیلو گرم هستند. در نظر داشته باشید که چهار چوب فلزی آماده دارای جا قفلی و یا جا لولا نیستند. مجموعه قصر فلزی کلیه محصولات خود را با بالاترین کیفیت و به صورت فارسی بر شده ارائه میکند. در مورد تولید چهار چوب فلزی ارزان قیمت و چهار چوب فلزی آماده هم باید به استحضار عالی برسانم که محصولات بی کیفیت در آینده اعتبار تولید کننده را در آینده به سادگی بر هم میزند.

 3. حسن صادقی
  شهریور 21, 1400 \ق.ظ\31 7:31 ق.ظ

  سلام
  مهندس چهار چوب فرانسوی آماده دارید،جای قفل شرکتی هم داشته باشه،اگر دارید بی زحمت یه اعلام قیمت به شماره۰۹۱۲۱۱۷۳۶۰۰ داشته باشید .

  • Nasersadeghi99
   شهریور 21, 1400 \ق.ظ\31 10:13 ق.ظ

   سلام
   مهندس جان
   چهار چوب فرانسوی آماده که نداریم، ولی بسته به تعداد نهایتا تا دو روز آماده میشود. قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی هم با توجه به قیمت پروفیل در حال تغییر است. کلیه چهارچوب های فلزی بهتر است که جای لولا و جای قفل داشته باشند. چشم قیمت را هم برای شما اعلام میکنم

 4. مجید محسنی
  شهریور 27, 1400 \ق.ظ\31 8:06 ق.ظ

  سلام
  قیمت چهار چوب فلزی مکزیکی با قیمت چهار چوب فرانسوی آیا فرقی با هم دارند ما به صورت کیلویی می‌خواهیم خرید کنیم نه عددی
  ممنون میشوم راهنمایی کنید، ما تا اواخر آبان ماه هم برای خرید چهار چوب فلزی بیشتر فرصت نداریم

  • Nasersadeghi99
   مهر 03, 1400 \ب.ظ\30 2:32 ب.ظ

   سلام
   قیمت چهار چوب فرانسوی با چهار چوب مکزیکی در مواد اولیه و ساخت فرقی با هم ندارند. فقط وزن چهار چوب مکزیکی 4 کیلو بیشتر از وزن چهار چوب فرانسوی است. مثال فریم فلزی با ارتفاع 220 سانتی متر ارتفاع و 90 سانتی متر عرض اگر با چهار چوب فرانسوی ساخته شود 21 کیلو و همین مشخصات با چهار چوب مکزیکی 24 کیلو گرم میشود. در مورد نحوه خرید شما که به صورت کیلو گرم است دقت کنید که وزن بیش تر از حد معمول نشود. نحوه محاسبه وزن فریم بسیار ساده است، ارتفاع کناره ها به اضافه یک عرض بالا +2 کیلو وزن میلگرد کف میشود وزن چهار چوب شما. اگر سوال در مورد وزن چهار چوب و یا قیمت چهار چوب فلزی دارید شماره تلفن 09124403540 به صورت تمام وقت در خدمت شما بزرگوار است.

 5. یاسر
  شهریور 28, 1400 \ق.ظ\31 7:25 ق.ظ

  سلام
  دیوار مت با تیغه 10سانتی کار شده است، نیازی نیست که 14سانت ما چهار چوب بزنیم و بعد دو سانت هم طرفین ملات بیاریم بالا بهتر نیست که چهار چوب فرانسوی کف 13 باشه، چهار چوب فلزی فرانسوی کف 13جهان دارید ؟

  • Nasersadeghi99
   مهر 03, 1400 \ب.ظ\30 2:44 ب.ظ

   سلام
   دیوار بیشتر ساختمان ها با تیغه 10 سانتی کار میشود. کارخانه جهان چهار چوب فرانسوی 14 سانتی تولید میکند . اگر نیاز به عرض کمتر دارید ما با ورق کارخانه جهان می توانیم برای شما چهار چوب کف 13 تولید کنیم. چهار چوب فرانسوی جهان با کف 14 سانت تولید میشود.

 6. صادق یوسفیان
  مهر 18, 1400 \ب.ظ\30 4:29 ب.ظ

  سلام
  چهار چوب فرانسوی کف 16 دارید، برای یک ساختمان 10واحدی نیاز به چهار چوب فلزی داریم به همراه فریم چهار چوب کمد دیواری و…. نمونه چهار چوب فلزی فرانسوی را چه طور می‌توان دید.

 7. محمد میرزاده
  آبان 04, 1400 \ق.ظ\30 11:33 ق.ظ

  قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی چند است، آیا ارسال به شهرستان هم دارید.
  محمد میر زاده

  • Nasersadeghi99
   آبان 08, 1400 \ق.ظ\30 9:19 ق.ظ

   سلام
   جناب آقای میر زاده قیمت چهار چوب فرانسوی با شکل و فرم استاندارد بسیار ساده بدست میاید. این در صورتی است که در زمان خرید نوع چهار چوب فرانسوی جان باشد، ضخامت فریم 2 میل و چهار چوب فلزی فزانسوی 14 میل کف داشته باشد. در این صورت احتمالا وزن چهار چوب فلزی فرانسوی شما 21 کیلو وزن دارد و قیمت کیلویی آن حدود 34000 هزار تومان است. اگر هم بخواهید به صورت عددی خرید کنید با ذکر همین مشخصات حدود 740 تا 780 هزار توامن قیمت هر چهر چوب شما با لولا خواهد بود.
   دقت کنید که اگر هر کدام از این ایتم ها مانند ضخامت یا کف 4 تغیرر کند قیمت تمام شده شما بین 5 الی 10% کاهش خواهد یافت.

 8. مجید محسنی
  آبان 12, 1400 \ق.ظ\30 7:58 ق.ظ

  سلام
  آیا ارسال چهار چوب فرانسوی به کرمانشاه وجود دارد

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.